Rašydama šią knygą galvojau apie po širdimi naują gyvybę nešiojančią moterį, mažus vaikus auginančią šeimą, apie didelę gyvenimo patirtį sukaupusius tėvus, senelius, apie ankstyvojo ugdymo pedagogus. Rašiau ir svajojau prisidėti prie kilnaus siekio – lai muzika padeda Lietuvoje gimti sveikesniems ir gabesniems vaikams, lai šeimos vertybės būna saugomos ir fiksuojamos, lai namuose ir darželiuose skambančias dainas papildo naujas vaikiškas repertuaras, o pasakos lai ne gąsdina, bet „uždega“ pozityvumu.
Lolita Jolanta Piličiauskaitė
„Šeimos knyga“ – pirmasis Lietuvoje tokio pobūdžio dovaninis leidinys-vadovėlis, turintis net 71 dainos virtualų audio priedą, papuoštas grafikės Rūtos Čigriejūtės sukurtais piešiniais, su turtinga poligrafija, puikiai tinkantis dovanoti vestuvių, krikštynų ar šv. Kalėdų proga.
„Šeimos knygos“ I dalyje būsimosios mamos ir tėčiai ras susidraugavimo su dar negimusiu mažyliu pradžiamokslį – 25 specialius euritminius lytėjimo pratimus, padėsiančius įsisąmoninti nėštumą ir būsimą tėvystę.
II knygos dalyje, sudarytoje iš dviejų skyrių ir skirtoje dar nevaikštantiems bei jau bėgiojantiems vaikams, tėvai ras 46 mūsų tautinį identitetą puoselėjančias daineles, žaidinimus bei žaidimus, skatinančius mažylio judesių koordinaciją, smulkiąją motoriką, intelekto vystymąsi. Beje, šios pirmos dvi dalys taip pat labai aktualios ankstyvojo ugdymo pedagogams, galėsiantiems ženkliai praplėsti mažųjų ugdymui skirtą repertuarą.
III leidinio dalis taip pat sudaryta iš dviejų skyrių. Pirmajame skaitytojai ras 10 eiliuotų pasakų, skirtų patiems mažiausiems ir jau ūgtelėjusiems vaikams, antrajame – 18 novelių progimnazijos ir gimnazijos mokiniams. Tačiau ši, doriniam ugdymui skirta dalis – tai tarsi šeimos gyvenimiškos patirties, išminties ir dorinių vertybių kaupimo skrynelė. Gyvenimo išmintį sukaupę tėvai ir seneliai, atlikdami specialias užduotėles, galės fiksuoti savo patirtis, nuomones ir mintis apie svarbiausias bendražmogiškas vertybes, kurios ateityje taps kelrodžiais ženklais augančios kartos gyvenimo kryžkelėse.
Knygos autoriai – muzikos pedagogė, viena iš netoli Trakų esančios Angelų kalvos įkūrėjų Lolita Jolanta Piličiauskaitė, kompozitorius ir biologas Albertas Navickas, kurio įvairiapusiems gabumams įtakos turėjo prenatalinė muzikinė patirtis bei įvadą leidiniui parašęs, jau Amžinybėje esantis Albertas Piličiauskas – mama, sūnus ir senelis.
Autoriai, ilgus metus brandinę „Šeimos knygos“ idėją, į ją sudėjo mintis apie visuomenei itin aktualų pedagoginį dvasingumą, praktine patirtimi paremtas metodines prenatalinio muzikinio ugdymo žinias, per daugiau nei dešimtmetį sukauptas Nėščiųjų ir kūdikių muzikinio sveikatinimo mokyklėlėje „Sveikutis“, ir tikėjimą, kad šis, dar po širdimi esančių ar jau gimusių kūdikių, vaikų sveikatinimo muzika bei dorinių vertybių ugdymo „vadovėlis“ taps gyva kartų knyga, pildoma senelių, tėvų, vaikų, anūkų išmintimi.
„Šeimos knyga. Dovanoju Tau gabumus ir išmintį“ – vienas iš originaliausių darbų, pastaruoju metu parengtų Lietuvoje. Jis bus reikšmingas plačiam skaitytojų ratui: tėvams, pedagogams, įvairių sričių mokslininkams, nes praturtins vaiko ir šeimos bendravimą naujomis teorinėmis ir praktinėmis įžvalgomis, ypač ankstyvojo muzikinio ugdymo srityje.“
Šiaulių universiteto profesorė dr. Daiva Malinauskienė
„Ši knyga – tai naujas indėlis į prenatalinio bei ankstyvojo amžiaus vaikų muzikinį ugdomąjį sveikatinimą ir šeimos vertybių puoselėjimą, taikant inovatyvius metodus. „Šeimos knygoje“ pristatomos dainelės vaikams žavi savo žaismingumu, paprastumu, emocionalumu, kalbos gyvumu, nesudėtinga ritmika, prasmingais, vaikų suvokimui pritaikytais tekstais.“
Lietuvos edukologijos universiteto docentė dr. Marija Jonilienė