Angelų kalva

Angelų kalva

Angelų kalva  –  53 angelų skulptūromis papuošta kalva, nuo kurios matosi Galvės ežeras, Trakų pilis ir Trakų bazilika. Tai vieta, kur atvykstama pasivaikščioti, pasimelsti, tiesiog pasėdėti ar pabūti su savimi. Apsilankymas Angelų kalvoje – nemokamas.

 

Istorija. 2008-aisiais man ir bendramintei Dominykai Semionovei atėjo neįtikėtina mintis įkurti Angelų kalvą.  Viskas prasidėjo nepastebimai, prie mūsų jungiantis vis daugiau žmonių – Jungtinės kaimų bendruomenės „Užugiriai“ (dabar – Angelų kalvos bendruomenė) nariams, kaimynams, trakiečiams, Lietuvos žmonėms, užsieniečiams.

Abi su Dominyka buvome auklėjamos pilietiškai, tad, artėjant Lietuvos Tūkstantmečio paminėjimo sukakčiai ir Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios (dabar – bazilika) įkūrimo 600-osioms metinėms, norėjosi prie šių jubiliejų prisidėti asmeniškai. Gavus Trakų istorinio nacionalinio parko ir Trakų rajono savivaldybės pritarimą, pasirinkome Trakų apylinkių šiaurinėje dalyje esantį Būdos kaimą, turtingą vaizdingomis apylinkėmis ir plačiai atsiveriančiomis panoramomis. Tik vėliau išaiškėjo įdomus faktas – mūsų su Dominyka pasirinkta vieta, esanti greta kelio Trakai–Rykantai atšakos, vedančios į Būdos kaimą, yra vienoje architektūrinėje tiesėje, kurioje išsidėstę svarbiausi Trakų statiniai – Švč. Dievo Motinos Gimimo cerkvė, Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika ir Trakų pilis! O žvelgiant iš paukščio skrydžio į Galvės ežeryną, jis primena sparnus išskleidusį angelą: Galvės, Bernardinų-Lukos ir Totoriškių ežerai sudaro angelo kūną ir kojas, Skaisčio ir Akmenos ežerai – sparnus, o Angelų kalva atsiduria angelo galvos vietoje!

2009 metais rugsėjo 12 dieną Angelų kalva, su įkurdintų 18-ka ąžuolinių skulptūrų, buvo pristatyta visuomenei. Prie jos kūrimo prisidėjo gausus būrys garsių Lietuvos ir užsienio medžio drožėjų. Daugiausia jų sukūrė Prienuose įsikūrusios „Meninės drožybos“ meistrai, vadovaujami Algimanto Sakalausko.

 

Angelų kalvos esmė  – telkimas. Jis vyksta įvairiai:

  • Norint pastatyti kalvoje angelo skulptūrą, dažniausiai po pasirinktos dvasinių, bendražmogiškų vertybių „vėliava“ susivienija šeimos, giminės, bendradarbių, organizacijų kolektyvai. Taip atsirado Trakų rajono policijos komisariato 89 darbuotojų funduotas Dvasios stiprybės angelas, Lietuvos Specialiųjų tyrimų tarnybos buvusių ir esamų darbuotojų dovanotas Arkangelas Mykolas, bibliotekininkus globojantis angelas, baikerius sergėjantis angelas, maltiečių arkangelas Gabrielius, du Gimines globojantys angelai ir daugelis kitų skulptūrų. Tad, norint kalvoje įkurdinti angelą, nereikia turėti daug pinigų, bet reikia noro sutelkti draugus, bendraminčius, kolegas, šeimą, giminę.
  • 2018 m. buvo pradėtas kurti „Šimtmečio sodas“, žmonių pramintas Vardų angelu. Jo dėlionė sudaryta iš 670 vardų. Tad visi šie žmonės yra Angelų kalvos kūrėjai, jaučiantys atsakomybę už šią erdvę, ją mylintys ir lankantys. Pirmajam vardų angelui išpopuliarėjus ir pabaigus jo kūrimą, prasidėjo antrojo Vardų angelo kūryba, tad visi kviečiami tapti jo fundatoriais!

 

Daugiau apie Angelų kalvą: